Bay B’nin yürüyebilmesi geri geldi!

Bay B ile tanışın. Yakışıklı 81 yaşında Silahlı Kuvvetler emeklisi. Her Pazartesi günü, saat 13.45’te, Aktif Yaşlı Yetişkinlerimdeki fitness dersini gösterir. Onlara mümkün olduğunca sağlıklı ve aktif yaşama yardımcı olmak için 65 Yaş ve Üzeri nesillere Grup Fitness öğretiyorum. Bu sınıfta, hareket aralığına (katılımcıların eklemlerini hareket ettirebildikleri aralık), dengeye ve kas gücüne odaklanırım. Ayrıca bazı hafıza çalışmaları egzersizleri ve koordinasyon sekansı hareketi oynuyoruz. Sınıfta bir patlama var!

Bay B., dengesini ve duruşunu geliştirmeyi umarak sınıfıma girdi. Bu yıl ailesi ile Mardi Gras için New Orleans’a bir gezi planladı ve orada kızının yanında zaman geçirmek istedi. Bay B yürürken ayaklarını sürüklediğini fark ettim. O da ayakta durdu ve hafifçe bükülmüş yürüdü. Bir sandalyeye oturduğunda ayağa kalkması zordu. Merdiven asansöründen de kalkması zordu.

Sandalyede oturanlara boğazını yudumlayarak onunla çalışmaya başladım. Ayrıca biseps, triseps ve omuzlarını çalıştırmak için 5 libreden başlayan serbest ağırlıkları da kullandık. Buna ek olarak göğüs ve sırt egzersizleri yapmak için direniş bantlarıyla birlikte çalıştık ve çekirdek gücü için duvar plakalarıyla başladık. Merdiven asansörü fiyatının uygun olduğu aklına geldi

Yaklaşık 4 ay sonra, Bay B şimdi 10 kiloluk ağırlık kullanıyor. Onları neredeyse 1 dakika tutarak yerinde modifiye edilmiş plakalar yapmaya başladı. Bay B, şimdi tam 32 çömelme oturumu tamamlıyor! Bu squatlara ağırlık katmaya başlıyoruz. Dengesi çarpıcı bir şekilde gelişti ve Bay B şimdi daha düz yürüyor ve ayağını sürüklemiyor! Gerçekten de, Bay B yürüyüşünü Mardi Gras’a geri döndürdü! Şimdi sınıfından yeni arkadaşlarıyla Pickle Ball oynamak istiyor. Onunla gurur duyuyorum.

LiftArt Merdiven Asansör Fiyatı

Yazı Konusu: Bay B’nin yürüyebilmesi geri geldi!