+90 549 608 00 70
+90 212 608 00 70
Merdiven Asansörü Blogu

Engelli Asansörü Modelleri ve Tipleri

engelli asansörü modelleri

Engelli asansörü modelleri çoğu zaman halk arasında karıştırılmaktadır. Klasik tip kat asansörlerini nasıl herkes kullanabiliyorsa, sağlıklı, hasta, genç yaşlı veya engelli, bazı engelli asansörlerini de herkes kullanmasına kullanabilir. Fakat engelli asansörlerinin engelliler dışında kullanılması ve meşgul edilmesi çok ama çok yanlıştır. Tam o anda acil bir durum olsa ve asansörü kullanması gereken bir engelli eğer kendi kullanımı için ayrılmış olan asansörü kullanamaması, haklarına yapılan bir taciz ve hakkının yenmesidir.

Herkesin engellilerin kullanımı için ayrılmış, üretilmiş olan ürünleri tanıması ve kim için üretilmişse o kişinin kullanımına bırakması gerekmektedir.

Koltuklu merdiven asansörleri, engelli asansörü modelleri içinde sayılamaz. Koltuklu asansörü genelde sağlık sorunları olan kişiler kullanır.

Koltuklu merdiven asansörleri, klasik tip kat asansörlerinin yapılamadığı binalarda, merdivenlerin aşılması için kullanılan asansör modelleridir.

Engelli asansörleri genelde tekerlekli sandalye kullanan engelliler için tasarlanmış asansörlerdir. Hızları maksimum 15 cm/sn olabilir, soft kalkıp soft dururlar. Tüm engelli asansörü modelleri hareket etmek için bir butona devamlı basılması yolu ile kumanda edilir. Butondan parmak çekilirse yani buton bırakıldığında asansör durur. Böylece acil bir durumda engelli ne yapması gerektiğini düşünmek zorunda kalmaz.

Engelli asansör modelleri içerisinde gene merdivende kullanılan ama platformu olan bir asansör modeli bulunmaktadır. Diğer engelli asansörlerine gelince, modelleri içerisinde açık tip engelli asansörü, kapalı tip engelli asansörü, platform lift ve tabi engelli platformlu merdiven asansörü de bulunmaktadır.

Bu linklerden modellerin açıklamalarına kolayca ulaşabilirsiniz:

Engelli Asansörü Modelleri
Açık Tip Engelli Asansörleri
Engelli Merdiven Asansörleri
Engelli Asansörleri Fiyatları

Saygılarımızla
LiftArt Kaliteli Yaşam Sistemleri
0549 608 00 70 – 0212 608 00 70

Tags: #engelliasansörü #merdivenasansörü #engellimerdivenasansörü #engellilifti #engelliplatformu

ALIŞVERİŞ SEPETİ 0

İstek listesi

İstek listesi

Oturum aç

Şifre Kurtarma

Şifrenizi mi kaybettiniz? Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin. E-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmak için bir bağlantı alacaksınız.

Para Biriminizi Seçiniz
×