+90 549 608 00 70
+90 212 608 00 70
Merdiven Asansörü Blogu

Merdiven Asansörü Kazası

Klasik asansörlerde kaza olabiliyor peki ya merdiven asansörlerinde?

Soru: Merdiven asansörü kazası dünyada hiç olmuş mudur? Merdiven asansörleri güvenli midir?

Bazılarının aklına “merdiven asansörü kazası hiç olmuş mudur?” diye bir soru gelebilir. Hatta bazılarına merdiven asansörleri güvensiz bile gelebilir.

Aslında merdiven asansörlerinin güvenliği sandığınızdan çok daha fazladır. Çoğu merdiven asansörü markasında bir çok güvenlik sensörleri, çarpmalara karşı sensörler, emniyet kemeri, acil durdurma butonu, kumanda kolu, açma kapama anahtarı, kontak anahtarı, hız artışına karşı paraşüt sensörü gibi sensörler ve unsurlar standart olarak bulunur. Bu güvenlik tedbirleri sizi olabilecek kazalardan korur.

Peki bu güvenlik unsurlarından daha fazlasının Handicare Merdiven Asansörlerinde olduğunu biliyor musunuz?

Yukarıdaki standart güvenlik sensörlerinin haricinde Handicare asansörlerinde akıllı “DataCard” sistemi vardır ve bu sistem patentli olup diğer üreticilerde bulunmamaktadır. Bu card özel bir sim kart içerir ve asansörün bütün kayıtları bu kartta tutulur, bu kart sayesinde asansör kumanda edilir. Bu kart olmadan asansör hareket etmez.

Bu DataCard sayesinde sistem hareket etmeden önce her seferinde kendini kontrol eder ve gideceği durağa varıp varamayacağını kontrol eder. Eğer varabileceğine karar vermiş ise hareket eder ve kullanıcıyı güvenli bir şekilde durağa ulaştırır. Eğer hareket ederse herhangi bir arıza olabileceğine veya potansiyel bir arızayı tespit eder ve buna karar verirse, kesinlikle hareket etmez, kullanıcıya haber verir. Bu sayede asansör yaşam alanında kalarak (durak noktasında) sizi merdiven üstünde bırakmaz.

Kısaca DataCard potansiyel arızaları daha önceden tespit eder ve sizin yarı yolda kalmanızın önüne geçer. Bu sistem sadece Handicare Merdiven Asansörlerinde bulunmaktadır.

Bununla birlikte dünya üzerinde bugüne kadar herhangi bir “Merdiven Asansörü Kazası” na rastlanılmamıştır. Çünkü bütün merdiven asansörleri belli standartlarda üretilmek zorundadır.

Gene de siz siz olun kalitesiz ve ucuz markaları tercih etmemeye dikkat edin. Sonuçta bu bir makina, bir asansör ve sağlığınız en önemli konu.

LiftArt
Ocak 2020
Merdiven Asansörü Kazaları

Not: Merdiven asansörü kazaları ile ilgili elimizdeki bilgilerde ve yaptığımız araştırmalarda her hangi bir kaza haberi bulunmamaktadır. Diğer markaların elindeki bilgilerde kaza kaydı varsa bilgimiz dahilde değildir. Eğer bizim rastlayamadığımız bir kaza haberi varsa lütfen bilgi veriniz.

ALIŞVERİŞ SEPETİ 0

İstek listesi

İstek listesi

Oturum aç

Şifre Kurtarma

Şifrenizi mi kaybettiniz? Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin. E-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmak için bir bağlantı alacaksınız.

Para Biriminizi Seçiniz
×