Dikey Engelli Platformu ile Engelli Merdiven Asansörü Arasındaki Fark Nedir?

Dikey Engelli Platformu ile Engelli Merdiven Asansörleri Arasındaki Fark Nedir?

Tekerlekli sandalye asansörü evinizde veya iş yerinizde tekerlekli sandalyeyi kullanan kişiler için hareket kabiliyetini artırmanız gerekiyorsa ancak asansör yüklemek için alan veya para birimleriniz yoksa, tekerlekli sandalyeye uygun engelli asansörü iyi bir alternatiftir. Binanızın düzenine bağlı olarak, dikey veya eğik bir asansör seçebilirsiniz. Her ikisi de bir tekerlekli sandalye kullanıcısını kattan zemine güvenli ve kolay bir şekilde taşıyabilir, ancak çok farklı çalışırlar.

Dikey engelli tekerlekli sandalye asansöründe, bir binadan veya dışarıda bir düzlemden diğerine dikey olarak geçen bir platform bulunur. Kullanıcı, tekerlekli sandalyeyi asansörün üzerine getirir, kapıyı kapatır ve yukarı veya aşağı gitmek için bir düğmeye basar. Asansör varış noktasına geldiğinde, kullanıcı kapıyı açıp çıkabilir. Dikey tekerlekli sandalye asansörleri birçok ev ve işyeri sahibi için popüler bir seçimdir, çünkü merdivenlerden uzakta açık bir alana kurulabilirler.

Merdivenler için tekerlekli sandalye asansörü veya engelli merdiven asansörü, platform üzerindeki bir kullanıcıyı merdiven boyunca nakleder. Kişi, tekerlekli sandalyeyi, merdiven boyunca uzanan bir ray üzerine tutturulmuş düz bir düzlemin üzerinde döndürür. Eğimli tekerlekli sandalye asansörleri, merdivenin tasarımına bağlı olarak düz veya eğri olabilir. Eğimli tekerlekli sandalyeye uygun engelli asansörleri, 90 veya 180 derece dönüşler yapabilir ve merdivenlerle eşleştirmek için özel olarak imal edilirler.

Birçok ev ve işyeri sahibi mekanları için dikey engelli asansörlerini kullanmayı tercih eder, çünkü kullanmadıklarında fazla yer kaplamaz ve kolayca monte edilebilirler. Bununla birlikte, dikey engelli asansörü bazı yerlerde uygun olmayabilir ve engelli merdiven tipi asansör daha iyi bir alternatif olabilir. Tüm tekerlekli sandalyelere uygun engelli asansörleri, engeller için, acil stop butonu, platform yanı ve altındaki sensörler de dahil olmak üzere standart güvenlik özellikleri ile donatılmıştır.

LiftArt Engelli Asansörleri