Kalça Displazisi için Merdiven Asansörü ile Ağrı Yönetimi

Kalça Displazisi için Merdiven Asansörü ile Ağrı Yönetimi

 

Kalça eklem ağrıyor. İster inanın ister inanmayın, kalça eklem ağrısı çok yaygındır. Kalça displazisi gibi farklı tıbbi durumlardan ortaya çıkabilir. Sharp.com’a göre, kadınlar bu durum teşhisi konan hastaların yaklaşık% 85’ini oluşturuyor. Bu oran merdiven asansörü ve engelli asansörü kullanan kişiler için oldukça iyi bir oran.

 

Sharp.com (2016) da kalça ekleminde malformasyonun hafif bir istikrarsızlığa veya kalça çıkığı olmasına rağmen Kalça Displazisinin meydana geldiğini açıklıyor. Yaşadığınız bazı belirtiler şunlardır:

Fiziksel aktiviteye katıldığında kalça bölgesinde ağrı

Yürürken zorluk ya da ne kadar süreceğini ya da ne kadar yürüyebileceğini düşürürsün

Eklemdeki öğütme hissi; merdiven asansörü gerekliliği

Aksaklık

Ağrısız olabilecek bir tıklama veya sık sık sese kulak sağlama

Kalça hareket alanı kaybı veya azalması

Bacak zayıflığı

Kasık ve / veya dış kalça veya uyluk ağrısı

Ağrıyı hafifletmek için bir doktora danışın. Ağrınızı gidermek için cerrahi ve cerrahi dışı seçenekler sunabilir veya durumu ortadan kaldırmaya çalışabilir. Birçok kişi gibi, önce “ameliyatsız” olan her şeyi denemek eğiliminde olabilir. Engelli asansörü kullanımı gibi. Deneyebileceğiniz bazı şeyler var, ancak daima gözetim altında ve doktorunuza danışmalısınız:

 

Fiziksel Aktivite Değişikliği

Yürüyüş ve diğer fiziksel egzersizleri yapıyorsanız destekleyici atletik ayakkabılar giyin.

Kalça eklemini destekleyen kasları güçlendirin (gluteal, kuadriseps, hamstring, abduktörler, adüktörler ve kalça fleksiyonu)

Fiziksel aktivitenin yoğunluğunu değiştirin. Örneğin, yürümek, tırmanmak tepeler veya merdivenler ağrıya neden olabilir. Bu faaliyetlerin yoğunluğunu haftada kaç gün çalıştıklarını kısaltarak, dinlenme sürelerine izin vererek değiştirin. Ayrıca, merdivenleri güvenli bir şekilde tırmanmanıza yardımcı olmak için ağrı olmadan tıbbi ekipmana yani merdiven asansörü gibi bir ekipmana yatırım yapmayı düşünün.

Ağırlık yönetimi

Aşırı kilo eklemlere fazladan bir baskı oluşturur; bu da ek ağrı, iltihaplanma ve azalmış etkinliğe neden olabilir. Eklemlerinizdeki aşırı yükü hafifletmek için bu ekstra pound’u kaybetmeyi düşünün.

İlaçlar

Doktorlar, anti-inflamatuar veya ağrı tedavisi ilaç reçetelemeyi düşünebilir. Herhangi bir ilacı asla kendiniz reçete etmeyin, almayın! Doktorunuza danışın!

Yukarıdaki öneriler, kalça ağrınızı yönetmenin yollarını bulmanıza yardımcı olmak içindir. Doktorunuza öncelikle danışmanız ve Doktorunuzun durumunuzu teşhis etmesi ve tedavisine izin vermeniz çok önemlidir.

Daha iyi hisset! Daha kolay hareket et! Ve dikkatli ol!

LiftArt Merdiven Asansör Fiyatları