+90 549 608 00 70
+90 212 608 00 70
Merdiven Asansörü Blogu

Elektrik Kesintileri Merdiven Asansörünü Etkilemez

Elektrik kesintileri sırasında sorun yok, merak etmeyin

Yıllar önce, çoğu üreticinin yalnızca şebeke elektriği (AC akım) ile çalışan merdiven asansörleri yaptığını söylemek doğru olur. Ne yazık ki elektrik kesintileri meydana geldiğinde veya güç kesildiğinde hemen çalışmayı bıraktılar. Yıllar önce merdiven asansörü ve diğer cihazların çalışması için sayacın beslenmesi için bir başka madeni para gerekiyordu. Yalnızca alt katta bulunan elektrikli kutuyu bulabilmek için üst katta yolculuk ederken kendi başına yaşayan yaşlı kullanıcılar yola çıkmak zorunda kaldıklarından, bu sadece bir rahatsızlık değil, genellikle çok güvensizdi.

Bugün hızlı ilerlemek ve işler oldukça farklıdır. Evet, şebeke AC gücü hala gereklidir, ancak bu tamamen şarj edilebilir şarjlı aküleri, genellikle merdiven taşıma sisteminde gizlidir.

Şarj edilebilir pilleri (DC akım) kullanmanın birçok avantajı vardır. Günümüzde şebeke AC gücü kesilirse, merdiven asansörü şarj edilebilir pil / güç kaynaklarından doğrudan güç kullanarak çalışmaya devam edecektir. Günümüzün gelişmeleri AC ana elektrik sisteminin pilleri sürekli şarj etmesini sağlarken, merdiven asansörü doğrudan şarj edilmiş pillerden DC güç kullanıyor. Şarj edilmiş aküler ana şebeke elektriğini kaybederse, şarj edilebilir piller merdiven asansörü otomatik olarak çalışmaya devam eder.

Çoğu üretici firmanın şarj edilebilir pilleri, şarj etme ihtiyacı olmaksızın günde 7 dönüş yolculuğu kullanarak merdiven asansörü yaklaşık 3-4 gün çalışabilir. Şebeke elektriği tekrar devreye girer girmez piller otomatik olarak tam kapasiteye şarj edilir.

LiftArt Merdiven Asansörü

ALIŞVERİŞ SEPETİ 0

İstek listesi

İstek listesi

Oturum aç

Şifre Kurtarma

Şifrenizi mi kaybettiniz? Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin. E-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmak için bir bağlantı alacaksınız.

Para Biriminizi Seçiniz
×