Merdiven Asansörü Boyutu

Merdiven Asansörü Boyutu

Çoğu insanın algılaması, merdivenlerin boyutunun, merdiven asansörünün yukarı, aşağı veya virajlarda dolaşması için yeterince geniş olmayabileceğidir. Merdiven genişliği önemli bir faktör olmasına rağmen, görünebilir gibi garip, bu en önemli konu değil. En önemli husus, merdiven koltuğuna otururken kullanıcının omurgasından dizlerine veya omurgalarından ayak parmaklarına kadar toplam ölçümdür. Genellikle, kullanıcıların çoğunluğu ayak dayamasında istirahat ederken ayaklarını sıkıştırabildikleri için en uzak olan kullanıcının dizleri. Bazı kullanıcıların dizlerini ve ayaklarını zor büktüğü de bilinmektedir. Bu nedenle ayak dayama dayamış haldeyken, ayaklarının dizinden daha ileri gittiği görülebilir. Hangisi en fazla çıkarsa (diz ya da ayak parmağı) kullanıcının omurgasına alınan ölçüdür. Ardından koltuk sırtının kalınlığı eklenir ve bu koltuk arkalığından bir kullanıcının sırtına veya ayak parmağına kadar bir merdiven asansörü merdiven üzerinde güvenli bir şekilde seyahat edip etmeyeceğini belirler.

Amaç, kullanıcının dizlerinin veya ayaklarının merdivenin karşı tarafıyla çakışmasını önlemek ve çoğu tedarikçi, yine de 25 mm’lik (veya 1 inç) güvenliğin sağlanması için izin vermek istiyor. Çatışma varsa, tedarikçilerimiz için hala çözümlerimiz var. Bazı durumlarda, kullanıcının güvenli bir yolculuk etmesine izin vermek için merdiven genişliğini genişletebildikleri küçük değişiklikler olabilir.

Kaliteli merdiven asansör sağlayıcıları daima merdiven değişikliklerinin nerede ve ne pahasına olabileceğini not etmelidir. Büyük kullanıcı için ek seçenekler mevcut olabilir ve yine bir Merdiven Asansör Uzmanı site anketi sırasında bunları tartışacaktır.

Boyuttan dolayı teşekkür ederiz ve kilo bazen hareket kabiliyetinde ve vücut kütlelerinde kullanıcı sorunlarına neden olabilir; bu yüzden Merdiven Asansör Uzmanları maksimum merdiven ağırlıklarında 31.5 veya 200 kilogram ağırlığa sahip merdiven asansörleri önerirler.

Dikkat çekilmesi gereken bir diğer önemli husus merdiven asansörlerinin kullanılmadığı zaman katlanabilmesidir. Bu, merdiven kullanmak isteyen diğer ev sahipleri için mevcut yürüyüş alanını güvenle arttırır.

Duvarlar yeterince güçlü değildir
Çok yaygın bir yanlış anlayış, merdiven asansörlerinin duvara sabitlendiğidir. Merdiven asansörleri neredeyse her durumda merdiven basamaklarında sabitlenirler.

Merdiven asansörünün hareket ettiği rayları tutan destek ayağı merdivenin belirli basamaklarında sabitlenmiştir. Araştırmacı size hangi sırt kısımlarının kullanıldığını size bildirebilir, tek yapmanız gereken bilmek isteyip istemediğinizi sormaktır. Merdiven asansörünün ve kullanıcının ağırlığı, merdivenin tam uzunluğu boyunca desteklenmektedir.

Bu alıcılar belki de çıta ve alçı veya alçıpan duvarları yeterince güçlü olmayabilir, endişelenmenize gerek yok diye düşünüyorlar.

LiftArt Merdiven Asansörleri

Yazı Konusu: Merdiven Asansörü Boyutu

Bir Cevap Yazın