+90 549 608 00 70
+90 212 608 00 70
Merdiven Asansörü Blogu

Merdiven Asansörü Boyutları

Merdiven Asansörü Boyutları

Çoğu insanın algılaması, merdivenlerin boyutunun, merdiven asansörünün yukarı, aşağı veya virajlarda dolaşması için yeterince geniş olmayabileceğidir. Merdiven genişliği önemli bir faktör olmasına rağmen, görünebilir gibi garip, bu en önemli konu değil. En önemli husus, merdiven koltuğuna otururken kullanıcının omurgasından dizlerine veya omurgalarından ayak parmaklarına kadar toplam ölçümdür. Genellikle, kullanıcıların çoğunluğu ayak dayamasında istirahat ederken ayaklarını sıkıştırabildikleri için en uzak olan kullanıcının dizleri. Bazı kullanıcıların dizlerini ve ayaklarını zor büktüğü de bilinmektedir. Bu nedenle ayak dayama dayamış haldeyken, ayaklarının dizinden daha ileri gittiği görülebilir. Hangisi en fazla çıkarsa (diz ya da ayak parmağı) kullanıcının omurgasına alınan ölçüdür. Ardından koltuk sırtının kalınlığı eklenir ve bu koltuk arkalığından bir kullanıcının sırtına veya ayak parmağına kadar bir merdiven asansörü merdiven üzerinde güvenli bir şekilde seyahat edip etmeyeceğini belirler.

Amaç, kullanıcının dizlerinin veya ayaklarının merdivenin karşı tarafıyla çakışmasını önlemek ve çoğu tedarikçi, yine de 25 mm’lik (veya 1 inç) güvenliğin sağlanması için izin vermek istiyor. Çatışma varsa, tedarikçilerimiz için hala çözümlerimiz var. Bazı durumlarda, kullanıcının güvenli bir yolculuk etmesine izin vermek için merdiven genişliğini genişletebildikleri küçük değişiklikler olabilir.

Kaliteli merdiven asansör sağlayıcıları daima merdiven değişikliklerinin nerede ve ne pahasına olabileceğini not etmelidir. Büyük kullanıcı için ek seçenekler mevcut olabilir ve yine bir Merdiven Asansör Uzmanı site anketi sırasında bunları tartışacaktır.

Boyuttan dolayı teşekkür ederiz ve kilo bazen hareket kabiliyetinde ve vücut kütlelerinde kullanıcı sorunlarına neden olabilir; bu yüzden Merdiven Kaldırma Uzmanları, maksimum merdiven ağırlıklarında, 31.5 veya 200 kilograma kadar kilo alma kapasitesine sahip merdiven asansörleri önermektedir.

Dikkat çekilmesi gereken bir diğer önemli husus merdiven asansörlerinin kullanılmadığı zaman katlanabilmesidir. Bu, merdiven kullanmak isteyen diğer ev sahipleri için mevcut yürüyüş alanını güvenle arttırır.

LiftArt Merdiven Asansörü Fiyatı

ALIŞVERİŞ SEPETİ 0

İstek listesi

İstek listesi

Oturum aç

Şifre Kurtarma

Şifrenizi mi kaybettiniz? Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin. E-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmak için bir bağlantı alacaksınız.

Para Biriminizi Seçiniz
×