Merdiven Asansörü Satın Alırken Bilmeniz Gerekenler

“Eşimin diz problemleri var ve evimizdeki merdivenlerden inip çıkmakta zorlanıyor. Merdiven kullanmak onun için acı verici ve kendisine zarar verebileceğinden endişeleniyorum. Arkadaşımın bir merdiven asansörü var ve bizde bir tane almakla ilgileniyoruz, ancak neye ihtiyacımız olduğunu ya da nereden alacağımızdan emin değiliz. Bize yardım edebilir misiniz?”

 

MerdivenAsansoru.net olarak, günlük böyle bir çok soru alırız. Hareketliliğin kaybedildiğini ve evinizdeki merdivenlere kolayca tırmanma kabiliyetinin yok olacağını anlıyoruz. Merdivenlerden çamaşırları taşımak gibi, bir zamanlar kolay işler, aniden zorlaşır ve tehlikeli olur. Merdivenlerinizle ilgili sorun yaşıyorsanız ve evden vazgeçmeyi gerektirmeyen çözümler arıyorsanız, tek katlı bir alternatife taşınmak istiyorsanız, merdiven asansörü mükemmel bir seçenek olabilir. Bütün bu işlemler boyunca size rehberlik etmek ve ihtiyaçlarınız için en iyi merdiven asansörü satın almanızı sağlamak için aşağıdaki bilgileri bir araya getirdik.

 

Bu Sisteme Ne Deniyordu?

Herkes merdiven asansörlerinin bireylerin merdiven basamaklarında güvenle kalkmalarına yardımcı olmak için faydalı araçlar olduğuna katılabilirken, kimse onlara neyi nasıl çağıracaklarını kabul etmemektedir. Merdiven koltuğu, sandalye asansörü, merdiven çıkma merdiveni, merdiven asansör, asansör koltuk ve “merdivenden çıkan şey” terimlerini duyduk. Bir endüstri uzmanı, aradığınız şeyi bilse de, hangi terim kullanırsanız kullanın, en yaygın olarak kabul edilen adın “Merdiven Asansörü” olduğunu bilmeniz yararlı olabilir.

 

Merdiven Asansörü nasıl çalışır?

Merdiven asansörlerinin doğrudan duvara değil merdiveninize zemine monte edildiğine dikkat etmek önemlidir. Bu, onları her iki tarafta da duvarlar veya korkuluklar olup olmadığına bakılmaksızın, neredeyse herhangi bir merdivenle En İyi Merdiven Asansörü ile uyumlu olduklarını garanti ederken onları daha sağlam hale getirir. Sandalye, merdiveninize ne kadar dik olmasına bağlı olarak, birkaç adımda bir merdivene monte edilmiş bir korkuluk boyunca uzanır. Merdiven asansörünüzün takılması gerekecek – merdivenin üstünden veya altından (modeline bağlı olarak) içinde bir lamba taktığınız gibi standart bir duvar prizi gerektiriyor.

 

Ya güçsüz olursam?

Çoğu merdiven asansörü bir yedek akü ile donatılmıştır – elektrik kesintilerine açık bir bölgede yaşıyorsanız, yedek akü ile bir ünite talep ettiğinizden emin olun! Merdiven asansörünün modeline bağlı olarak, akü, rayın herhangi bir yerinde veya üstte veya altta belirtilen bir konumda şarj olabilir. Sandalye uygun konumda olduğu sürece, ünite kullanılmadığı zaman şarj edecektir. Elektrik kesintisi durumunda, şarj edilmeden önce 10-20 turdan (merdivenlerden yukarıya ve aşağıya doğru) tam şarjlı bir ünite çalışmaya devam edecektir.

 

Merdivenlerim karmaşıktır – Merdiven asansörü sığacak mı?

Kavisli Merdiven Asansörü

Handicare Freecurve Merdiven Asansörü

Hane halklarının büyük çoğunluğu için cevap evet! Merdiven asansörleri için iki ana tip var: düz ray ve özel kavisli ray. Düz ray varyasyonları, herhangi bir dönüş, eğri veya iniş yapılmayan merdivenler için mükemmel bir çözümdür. Genellikle yaklaşık 2.000 ile 4.000 euro arasında ücret olurlar ve özelleştirme gerektirmeyen birkaç gün içinde kolaylıkla kurulabilirler.

Özel kavisli merdiven asansörleri, bölünmüş katlı evinize, kavisli bir merdiven çantasına veya bir dizi diğer konfigürasyona sahip olmanıza bakılmaksızın, neredeyse tüm diğer merdivenler için uygundur. Eğri merdivenlerin benzersizliğinden dolayı bu merdiven asansörleri özel olarak imal edilmiştir. Tipik olarak, bir Ürün Uzmanı, evinize özel 3 boyutlu bir kamera kullanarak merdiven fotoğraflarını çekecektir. Özel korkuluklarını imal etmek için görüntüler üreticiye gönderilir. Süreç daha karmaşık olduğu için bu merdiven asansörleri, tipik olarak merdiveninize bağlı olarak yaklaşık 6.000 ila 15.000 € arasında, bazen de daha fazla maliyetlidir. Özel üretim süreci de daha uzun sürdüğünden, genellikle fotoğrafların alındığı andan ünitenin kurulabileceği zamana kadar yaklaşık üç ila dört hafta sürer.

 

Merdiven dışarıda … hava koşullarına dayanıklı mı?

Dış Ortam Merdiven Asansörü ile evet dayanıklıdır.

Evet! Düz ve özel merdiven asansörlerinin dış versiyonları mevcuttur. Dış üniteler hava koşullarına dayanıklıdır ve tipik olarak bir koltuk örtüsü ile birlikte gelir; bu sayede koltuk kullanılmadığında ıslak veya kirli olduğundan endişelenmeniz gerekmez. Özellikle UV ışınlarına, yağmura ve hatta donma sıcaklıklarına karşı dayanıklıdırlar. Dış merdiven asansörü tipik olarak kapalı eşyalarından biraz daha pahalıdır. Bir rampa için gerekli alana sahip olmadığınızda mükemmel seçeneklerdir.

 

Taşıma kapasitesi nedir?

Çoğu standart birim 115 kg civarında bir ağırlık kapasitesine sahiptir. Bununla birlikte, ağırlık kapasitesi 115 ile 300 arasında olan birçok seçenek mevcuttur. Son kullanıcı 300kg nun yakınında veya üzerinde bulunuyorsa veya kullanıcı merdiven asansörü üzerinde yiyecek gibi ağır yiyecek taşımayı planlıyorsa, ağırlık kapasitesi yüksek olan birimler hakkında bilgi almaya dikkat edin. Yüksek ağırlık kapasitesine ek olarak, ağır hizmet asansörleri genelde daha geniş koltuklarla birlikte gelir

 

LiftArt Merdiven Asansörü