+90 549 608 00 70
+90 212 608 00 70
Merdiven Asansörü Blogu

Neden Engelli Asansörü Kullanılmalı?

Neden Engelli Asansörü Kullanılmalı?

Engelli asansörleri yaşlı ve bakıma muhtaç olan insanlar, geçici veya sürekli olarak tekerlekli sandalye kullanan ve yürüyemeyen engelliler adına yüksek konfor sağlamaktadır. Güvenlik standartlarına göre üretimi yapılmakta olan düz merdiven asansörleri ve döner merdiven asansörleri sayesinde merdivenden inip çıkma sorununu ortadan kaldırmış olacaksınız. Evdeki merdivenlere ve kişilerin bedenlerine göre özel bir biçimde tasarlanmış olan asansörlerde köşelerdeki dönüşler ve inişlerdeki hız durumu ya da koltuğun duruş biçimi otomatik bir biçimde ayarlanabilir.

Asansörlerin ayaklık kısmında bulunmakta olan güvenlik sensörü ise güvenlik standartlarının kanıtı olmaktadır. Aynı zamanda katlanabilir ve fazla yer kaplamayan koltuklar sayesinde diğer hane sahipleri tarafından da kullanılabilir. Düz asansörler genel olarak her ne kadar engelli olan kişilere bir nebze olsun kolaylık sağlasa dahi tamamen engelliler amaçlı yapılmadığından dolayı her ihtiyacı karşılayacak düzeyde olmamaktadır. Asansörlerde iniş ve çıkışlar sırasında hız durumundaki sarsıntı gibi problemlerin çözümü için gerçek amaca yönelik olarak tasarlanmış olan engelli asansörleri gereklidir. Bu işte yalnızca endüstriyel manada değil aynı zamanda sosyal sorumluluk alarak modern bir toplum olma adına hizmet vermek gerekir. Bir birey olarak insanların hayatlarında kolaylık sağlama adına saygı gösteren ve yaşam alanı hakkına riayet eden toplum haline gelindiği zaman modern bir toplum oluruz. Modernizasyon hayatın kolaylaşması açısından bu tarz yönelimlerde kullanılmalı ve hizmet unsuru ön planda tutulmalıdır.

LiftArt Engelli Asansörleri

ALIŞVERİŞ SEPETİ 0

İstek listesi

İstek listesi

Oturum aç

Şifre Kurtarma

Şifrenizi mi kaybettiniz? Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin. E-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmak için bir bağlantı alacaksınız.

Para Biriminizi Seçiniz
×